معضلات اجتماعی بین‌المللی

  • مأخذ: صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف)
  • تاریخ ایجاد: 2016

یونیسف: سال گذشته مرگبارترین سال برای کودکان در جنگ سوریه بوده است - 2016

صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف) می‌گوید که تعداد کودکان کشته شده در سوریه در سال گذشته میلادی در مقایسه با سال های قبل از در جنگ های داخلی سوریه، بیشتر بوده است.

براساس گزارش این سازمان در این سال دست کم 652 کودک که 255 نفر آنها در داخل مدرسه و یا نزدیک آن بوده‌اند، کشته شده‌اند که به همین دلیل مرگبارترین سال برای کودکان سوری در خلال شش سال درگیری‌های داخلی بوده است.

به گزارش یونیسف این آمار 20 درصد در مقایسه با سال قبل از آن (2015) بیشتر است.

این آمارها براساس آمارهای رسمی کودکان کشته شده منتشر شده است و به همین دلیل ممکن است در واقعیت تعداد کودکان کشته شده در جریان درگیریها که به طور رسمی ثبت نشده است، بسیار بیشتر باشد.

یونیسف همچنین می‌گوید بر این عقیده است که دستکم ۸۵۰ کودک نیز برای جنگیدن در درگیریها مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

این سازمان می‌گوید که این آمار نیز در مقایسه با سال قبل از آن (2015) افزایش داشته و افزوده است که اغلب این کودکان در خط مقدم نبرد مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

براساس گزارشها شش میلیون کودک در سوریه نیازمند کمک‌های انسان‌ دوستانه هستند.

به گفته همین گزارشها بیش از 2 میلیون کودک از کشور فرار کرده اما نزدیک به 3 میلیون کودک در مناطقی که دسترسی به آنها سخت است زندگی می‌کنند که به گفته یونیسف 280 هزار نفر آنها در مناطق تحت محاصره هستند.

صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف)

2016

 

 آمار دولت‌ها بر مبنای منافع طبقاتی آنها تدوین گشته است. لذا شما پژوهشگر محترم  فقط با قیاس آماری و تحلیل علمی می‌توانید به واقعیت مورد نظر خود نزدیک شوید.

 

 

 
  صفحه اول آمار           درباره ما          تماس با ما