• منبع: تسنیم
  • تاریخ ایجاد: 24.8.2023

42 درصد پزشکان متخصص ساکن ۵ کلانشهر هستند 1402

رئیس سازمان نظام پزشکی، رئیس‌زاده، گفت: ۴۲ درصد پزشکان متخصص کشور در پنج کلانشهر تهران، اصفهان، مشهد، تبریز و شیراز سکونت دارند ...تنها 58 درصد پزشکان متخصص و فوق تخصص در استان‌های دیگر مشغول طبابت هستند.

وی به ارتقای کمی و کیفی خدمات پزشکی در چهار دهه اخیر اشاره کرد و ادامه داد: در حالی که جمعیت کشور ما از مرز 80 میلیون نفر گذشته، ما امروز 157 هزار جمعیت پزشک داریم که نسبت به چهار دهه قبلی این تعداد 12 برابر شده است.

در حال حاضر زنان فوق تخصص کشور به یک‌هزار و 600 نفر رسیده در حال که در سال 62 این تعداد کمتر از سه نفر بوده است.

نظام پزشکی در سطح کشور 320 هزار عضو دارد.

سالانه 14 هزار پرونده شکایت از پزشکان در هیئت‌های انتظامی مورد بررسی و رسیدگی قرار می‌گیرد. وی خاطرنشان کرد: 45 درصد از این پرونده‌ها منجر به صدور کیفرخواست شده است.

تسنیم

۲ شهريور ۱۴۰۲

24.8.2023

پژوهشگران ارجمند! برای درک نزدیک به واقعیت یک پدیده مشخص، اسناد و مدارک غیر قابل تردید لازم است. ولی متأسفانه مؤسسات آماری همه کشورها در خدمت منافع دولت‌هاشان آمارهای سالانه خود را منتشر میکنند.لذا این آمارها دستکاری شده‌اند. به ویژه آمارهای رژیم جمهوری اسلامی، جعلی هستند.از این رو بهتر آن است که شما پژوهشگر محترم ، آمارهای تدوین شده در ایران را در قیاس با هم مورد استفاده قرار دهید. آمارهای این سایت، امکان قیاس را برای شما فراهم آورده است.